آموزش الکترونیکی چیست؟

مزایای آموزش الکترونیکی: 

این روش دانشجویان را تشویق می کند تا از خود خلاقیت و کنجکاوی بیشتری‌ نشان بدهند. در ضمن یاد می‌گیرند که چگونه به تکنولوژیهای جدید ، سریع دست یابند‌ و دانشجویان این انعطاف‌پذیری را دارند که به یادداشتهای دروس دسترسی داشته ودر‌ مباحثات اتاقهای گفتگو و چت شرکت داشته باشند و این امکان را دارند تا در هر زمانی که برایشان مناسب است با مدیر سایت ارتباط برقرار کنند.

انعطاف‌پذیری این نوع آموزش برای افرادی که به دلیل تعهدات شغلی یا شخصی قادر به شرکت کردن در یک کلاس رسمی نیستند، محیط آموزشی مناسبی را فراهم می‌آورد، مثلا برای کسانی که در ساعات متغیر کار می‌کنند یا اشخاصی که به دلیل استراحت‌ در منزل شانس حضور در دانشگاه را ندارند در حالیکه دیگران در همان زمان در کلاسها شرکت می‌کنند. این روش انتخاب خوبی برای اشخاصی است که چه از نظر مخارج و یا وقت برای ادامه تحصیل امکان سفر به خارج از کشور را ندارند. برنامه های ارائه شده در حالت مجازی و کلاس درس یکی است با این تفاوت که نحوه ارائه آنها متفاوت است.

در روش online همه چیز از طریق شبکه هدایت می‌شود که شامل حضور در کلاسهای گفتگوی اینترنتی(Web chat) و دسترسی به یادداشتهای نمونه و  ارتباط زنده با مدیرسایت و یا اساتید کلاس های online می‌باشد.

منبع: تبیان

/ 0 نظر / 6 بازدید