مغز ما قویترین رایانه در سیاره زمین
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

آیا تا به حال شده که در یک فروشگاه به کسی خیره شوید و در حالی که تلاش می کنید نام او را به خاطر بیاورید، موفق نشوید؟ قطعا برای همه ما گاهی این اتفاق افتاده است.
هرچند مغز ما قویترین رایانه در سیاره زمین محسوب می شود اما این رایانه قدرتمند نیز گاهی به خطا می رود. ما انسانها بیشتر وقت خود را صرف انباشتن چیزهای مختلف و بی فایده به داخل مغزمان می کنیم.
مهم نیست مغز ما چقدر قدرتمند است، آنچه اهمیت دارد این است که بدانیم این عضو نیاز به جبران و احیای خود دارد تا بتواند قالب و توانایی خود را حفظ کند.
به گزارش ایسنا، پژوهشگران روش های مختلفی را برای سوپرشارژ کردن و افزایش کارآیی مغز ارائه کرده اند که در این مقاله ساده ترین آنها ارائه شده تا هر فردی بتواند به محض احساس نیاز، به آنها دسترسی داشته باشد و آنها را بکار بسته و از مزایای آن بهره مند شود:
- بادام بخورید
بادام حافظه را تقویت می کند و اگر در ترکیب با شیر قبل از رفتن به رختخواب و یا پس از برخاستن از خواب به هنگام صبح مصرف شود تاثیر بهتری دارد.


 
نگاهی به نقش وبلاگ در فرآیند یاددهی – یادگیری
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

نگاهی به نقش وبلاگ در فرآیند یاددهی – یادگیری

اشاره

وبلاگ محیطی است که به ما امکان می دهد اندیشه ها و افکار خود را در زمینه های مورد علاقه، منتشر کنیم و آن را در معرض قضاوت دیگران قرار دهیم .وبلاگ ها به اندازه ای جذاب اند که بخشی از اوقات شما و دانش آموزان را در خارج از کلاس درس یا مدرسه پر می کنند. شاید شما هم روزی یک وبلاگ اختصاصی برای کلاس خود ایجاد کنید و با دانش آموزان در بیرون از ساعات مدرسه ارتباط داشته باشید. 

استفاده از وبلاگ ها،به دلیل سهولت و کارآمدی، به سرعت مورد توجه قرار می گیرد. معلمان و دانش آموزان می توانند از طریق وبلاگ از قابلیت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات برای گسترش محیط یادگیری خود استفاده کنند و از این طریق با دنیای وسیع IT و ICT آشنا شوند. کافی است امتحان کنید!  خود شما نیز به افکار بهتری دست خواهید یافت .


 
آخرین آمارازتولیدات علمی ایران
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

رییس مرکز منطقه‌یی اطلاع‌رسانی علوم و فن‌آوری که مسوولیت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام را بر عهده دارد، اعلام کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و موسسه اطلاعات علمی(ISI) در آینده نزدیک، لینک‌های فارسی، عربی و انگلیسی ISC به تدریج در پایگاه ISI ایجاد خواهد شد.

دکتر جعفر مهراد که برای مذاکره در زمینه امضای این این تفاهم‌نامه در اواسط هفته جاری به لندن سفر کرده بود با اعلام این مطلب به خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خاطرنشان کرد: پیش نویس تفاهم نامه بین موسسه اطلاعات علمی(ISI) و مرکز منطقه‌یی اطلاع‌رسانی علوم و فن‌آوری درباره پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC سال گذشته در لندن تنظیم شد و پس از آن پیش نویس در وزارت علوم و حوزه ستادی معاونت پژوهشی به لحاظ حقوقی و فنی مورد مطالعه قرار گرفت و اصلاحات لازم بر روی آن انجام شد.